DOPRAVA A PARKOVANIE!

DOPRAVA A PARKOVANIE!
Už 14.6.2019 od 15:00 hod. sa otvárajú brány DOBRÉHO FESTIVALU a areál prírodného kúpaliska Delňa bude s nadšením očakávať svojich návštevníkov. Ako sa dostať na Delňu a kde zaparkovať? 

DOPRAVA

V spolupráci s Dopravným podnikom mesta Prešov, a. s. sme pripravili pre návštevníkov festivalu kyvadlovú dopravu, a tak sa bude možné dostať do / z areálu v pravidelných intervaloch. Kyvadlová doprava bude premávať vo všetky tri festivalové dni od 16:15 do 02:25 hod (z nedele na pondelok do 01:00). Pravidelné spoje na linkách č. 28, 33, 35 a 45 doplní špeciálna okružná linka „X – Dobrý festival“ na trase Delňa – Petrovianska – Košická – Žel. Stanica – Kuzmányho – Rusínska – Arm. Gen. Svobodu – Švábska – Jesenná – Delňa, pričom na zastávke „Žel. Stanica“ sa nastupuje v smere do centra mesta. Je potrebné si zakúpiť štandardný cestovný lístok!

Viac info o zmene organizácie dopravy čoskoro aj na sociálnych sieťach a webstránke mesta Prešov: www.presov.sk. 

Stihanite si podrobné info TU.


PARKOVANIE

Čo sa týka parkovania, na Jesennej ulici bude platiť zmena organizácie dopravy v podobe zjednosmernenia ulice Jesennej. Tým sa na príjazdovej cesty k Delni – ulici Jesennej – vytvorí obmedzené množstvo parkovacích miest po oboch stranách komunikácie.

Organizátori prosia a vyzývajú návštevníkov, aby rešpektovali ich značenie a pokyny! Z dôvodu nedostatku parkovacích miest v okolí areálu Delne organizátori maximálne odporúčajú využiť predovšetkým kyvadlovú autobusovú dopravu, jazdiacu až v 10 minútovom intervale.


Pod záštitou Andrey Turčanovej, primátorky mesta Prešov.