Duall

Duall
DJ Duall začal objavovať čaro elektronickej hudby niekedy v roku 1998, kedy sa ako aktívny člen prešovského ABC Techno klubu Aréna prezentoval amatérskym hraním z CD playerov, vtedy populárneho štýlu gabber a hardcore techno. Po rozpadnutí tohto klubu začal v roku 2000 pomaly, ale isto kupovať vinyly zamerané na poctivé techno a v roku 2002 založil malý prešovský booking pod názvom Independent. Ako techno DJ hrával na akciách najmä na východe Slovenska, na známom festivale Bee Free, ale aj v susedných Čechách ako napr. Žďákovský most, Praha, Plzeň atď. V roku 2004 sa recenzia jeho setu From Beyond dostala dokonca do aprílového čísla X-Magu.

V roku 2006 jeho dušu a srdce naplno pohltili polámané beaty známe ako drum & bass. Okamžite sa stal aktívnym členom známej východoslovenskej dnb crew Prosac. V tom istom roku rozbehol pravidelné a veľmi obľúbené akcie s názvom Prosac Nights (neskôr Night Acoustic) v prešovskom klube Wave, kde s prestávkami hráva dodnes. Keďže Wave ponúka priestor skôr na listeningové posedenie ako nadupanú žúrku, v roku 2007 sa v klube Insomnia pod taktovkou Dualla začína profilovať dnes už legendárna a jedna z najznámejších DnB párty na Slovensku – Bass Kick. Po zatvorení Insomnie sa Bass Kick v roku 2009 presúva do priestorov klubu Bunker, kde úspešne pokračoval až do septembra 2011, kedy sa uskutočnil definitívne posledný Bass Kick. Medzitým stál Duall organizačne napr. aj za DnB lineupom akcie Dance Revolution 2008, alebo za najväčším východoslovenským festivalom - Dobrým Festivalom, ktorý už mal tu česť privítať také osobnosti DnB ako napr. Goldie, Roni Size, John B, Teebee, Calyx, Break, London Elektricity feat. Elsa Esmeralda, či Cyantific. Keďže zmena je život, začiatkom roka 2012 Duall opúšťa rady rozpadajúceho sa Prosac-u a stáva sa rezidentom nového prešovského klubu – Pixel Music Clubu. Tam organizuje listeningové akcie Into The Bass a nadupané žúrky s názvom Bass-X. Na tých sa stihla predstaviť československá dnb špička na čele s IM Cyber, L Plus, B-Complex, ale napr. aj poľská DJane Push. Po zatvorení klubu Pixel v roku 2014 presúva akcie Bass-X do ďalšieho prešovského klubu Jam. V roku 2017 zakladá v Prešove novú DnB crew s názvom Drumtest a zhruba po ročnej prestávke opäť rozbieha úspešné párty v Jam klube.

Počas svojho DnB pôsobenia sa stihol predstaviť na mnohých akciách a open airoch na Slovensku a v Čechách po boku takých zvučných mien, ako napr. už spomenutí Roni Size, Goldie, John B, London Elektricity, Cyantific, Teebee, Calyx a Break, ďalej DJ Marky, High Contrast, Bad Company, Ed Rush, Prolix, Benny Page, Muffler, Chris.SU, SKC, Fourward, Body & Soul, Purple Unit, Derrick & Tonika, Philip TBC, Rido, Im Cyber či L Plus. Medzi kluby, v ktorých ste ho mohli pouť sa radia napr. Roxy / Cross / Le Mirage / Wakata (Praha), Dole / Nassau / Radosť (Bratislava), Reset (Partizánske), Pistol Pistol (Martin), Casablanca (Zvolen), Stars / Stará Sladovňa / Tabačka (Košice), Wave / Pixel / Insomnia / Bunker (Prešov), Ponorka (Kežmarok) a mnoho ďalších.