SEPULTURA prichádza do Prešova!

SEPULTURA prichádza do Prešova!
Brazílska thrash metalová kapela Sepultura vydala v januári tohto roka vysoko cenený album Machine Messiah a v rámci aktuálneho turné ho predstaví naživo v Prešove počas jubilejného desiateho ročníka Dobrého Festivalu. Pre žánrovo pestré podujatie, na ktorom mali každoročne svoje zastúpenie v programe aj desiatky metalových kapiel, prinášajú organizátori tento rok metalovým fanúšikom skutočný narodeninový darček.

Po rokoch, kedy Sepultura vydala rozporuplne prijaté albumy, novinkou Machine Messiah zdá sa umlčala aj tých najväčších kritikov. Štrnásty album celkovo a ôsmy v poradí z éry so spevákom Derreckom Greenom „si získal v popredných metalových magazínoch, napríklad od Metal Injection vysoké hodnotenia na úrovni ôsmych a viac z desiatich bodov. Album je ovplyvnený thrash metalovou scénou 80tych a 90tych rokov. Sepultura vždy obohacovala svoju tvorbu o rôzne štýly a v tomto trende pokračuje aj na novinke. Po dlhej dobe majú vo svojej diskografii ozajstný klenot,“ pochvaľuje novinku Brazílčanov Edo Kopček z organizačného tímu Dobrého Festivalu.

Nový album podporí kapela masívnym turné, ktoré momentálne počíta s 57 zastávkami v USA, Kanade, Brazílii a v júni sa presunie na starý kontinent. Hudobníci odohrajú klubové aj festivalové vystúpenia. Do Prešova zavíta Sepultura v aktuálnej zostave s gitaristom Andreasom Kisserom, spevákom Derrickom Greenom, basgitaristom Paulom Jr. a svojím najmladším členom, bubeníkom Eloyom Casagrandem. „Z novinky odznejú s najväčšou pravdepodobnosťou skladby I Am the Enemy, Phantom Self, Alethea, Sworn Oath a Resistant Parasites. Kapela hráva aj veci z obdobia bratov Cavalerovcov, ktoré sú žiadané, a preto sa môžeme tešiť na také kusy ako Ratamahata, Refuse/Resist, či Roots Bloody Roots. Bude to nezabudnuteľný večer.“

V programe Dobrého festivalu, ktorý ponúka rôzne hudobné žánre vo svojej dramaturgii, patrilo metalovým fanúšikom každoročne jedno celé pódium, na ktorom hrali slovenské a české metalové stálice aj menej známe kapely. Tento rok metalová časť programu už síce samostatné pódium mať nebude, organizátori však fanúšikov utvrdzujú, že metal má svoje nezastupiteľné miesto na festivale aj naďalej. Okrem Sepultury potvrdil svoje vystúpenie aj heavymetalový gitarista a spevák Kai Hansen, ktorý sa preslávil najmä v kultových kapelách Gamma Ray a Helloween. Tento metalový veterán, ktorý sa na hudobnej scéne pohybuje už viac ako 30 rokov, je považovaný za krstného otca power metalu, keďže sa pričinil o vznik zásadných kapiel tohto žánru. Kai Hansen sa exkluzívne predstaví v doprovode známej košickej metalovej kapely RavenClaw.

Dobrý festival sa uskutoční 16. až 18. júna 2017 na prešovskom prírodnom kúpalisku Delňa. Lístky sú k dispozícii v sieti Ticketportal.

Text: Edo Kopček z organizačného tímu Dobrého Festivalu

foto: archív Sepultura

Viac info: www.dobryfestival.sk, facebook.com/dobryfestival