Red Dragon

Red Dragon
Idea Red Dragon vychádza z Rodovej Tradície rodín Takeda, ktoré nám odovzdali svoje poznatky, metodické postupy a prosbu o zachovanie cti Samuraja v dnešnom svete, skrze praktiky Aikido Red Dragon. Svoju výzvu pre nás spísali do dokumentu Menkyo Kaiden Traditional Morihei Ueshiba School. Je to pre nás tak obrovská česť ako i zodpovednosť. Už viac ako dvadsať rokov trénujeme Aikido formou seminárov, odborných sústredení ale i štandardných tréningov, pod vedením rôznych učiteľov, rôznych línií bojového umenia Aikido, doma i v zahraničí. Veľmi nám imponuje názor mnohých starých majstrov Aikido, či už z Rodiny zakladateľa Aikido O´Sensei-a Morihei Ueshibu, alebo iných ľudí, ktorí s ním strávili mnoho času trénovaním a síce, že Aikido je len jedno. Presne to, ktoré vytvoril O´Sensei Morihei Ueshiba. Aikido Aikikai, Aikido Yoshinkan, Iwama Ryu Aikido, každá z týchto škôl, kdekoľvek na svete, má nespočetné množstvo úžasných učiteľov, žiakov a cvičiacich vôbec. Od všetkých sme sa naučili a stále sa učíme, mnoho krásnych vecí pre dobrý tréning.

Na základe vyššie uvedených vecí definujeme Aikido Red Dragon, Traditional Morihei Ueshiba School ako Budo otvorené názorom iných, Budo, kde sú dvere otvorené, aby priateľ mohol vstúpiť a Budo, ktoré praktikuje myšlienku Aikido, myšlienku veľkého učiteľa Morihei Ueshibu. Našim snom je, aby tréning Aikido Red Dragon urobil ľudí šťastnými, naplnil ich Svetlom Cesty Bojovníka a vdýchol pokoj do ich Srdca. Tak môže každý Aikidoka urobiť svet lepším, vytvoriť Nebo na Zemi, ako tomu hovoril O´Sensei Ueshiba. Až sa v jeden deň cvičiaci zastaví, plný šťastia, toho zvláštne krásneho pocitu, ktorý prichádza i po každom tréningu, vykročí do toho Magického Svetla, ktoré ho obklopuje a spýta sa: "Kam vedie táto cesta, Cesta Bojovníka?" Vtedy, tam kdesi odniekiaľ, začuje odpoveď: "Táto cesta vedie k Bohu."

Peter Tomko Sensei,
- bojovým umeniam sa venuje od roku 1988.
- je šéfinštruktor Red Dragon, držiteľ 5.Danu Aikido, 1.Danu Ju jutsu a 1.Kupu Taekwondo WTF.
- od roku 2004 pôsobí ako profesionálny tréner Aikido. Práve vtedy otvoril výcvikové centrum Red Dragon s myšlienkou, aby jeho výučba bola čo najviac nápomocná pri výcviku členov Profesionálnej sféry.
- jeho tréningy (špeciálne kurzy pre Profesionálov) odvtedy absolvovali členovia zásahových jednotiek z rôznych kútov sveta, osobní strážcovia ochranných agentúr z USA, Poľska, či Českej republiky, členovia OS SR a v neposlednom rade členovia rôznych oddelení PZ SR.
- je už niekoľko rokov žiakom známeho herca, hudobníka a predovšetkým majstra bojových umení Stevena Seagala. V spolupráci s Petrom Tomkom Dobrý festival a Dojo Red Dragon v Strážskom navštívil minulé leto sensei Steven Seagal

JUDr. Marián Tomko
- šéf ekonomicko-právneho oddelenia Red Dragon, odborný dohľad pre výcvik Profesionálov v Red Dragon.
- 28 ročná prax v PZ SR, držiteľ osvedčenia o špeciálnom výcviku FBI vo Washington D.C., manažér pre výcvik Profesionálov.

Ing. Milan Vojtovič - inštruktor Red Dragon, držiteľ 3.Danu Aikido, 4.Kyu Karate, kondičný tréner

Ing. Karol Hriňo - inštruktor Red Dragon, držiteľ 3.Danu Aikido, 3. Kyu Karate

RNDr. Zuzana Tomková - Inštruktor Red Dragon, držiteľka 2.Danu Aikido, šéf manažér Red Dragon.

Ing. Ladislav Tamáš - inštruktor Red Dragon, držiteľ 2.Danu Aikido, inštruktor Karate, držiteľ 1.Kyu Karate

Adrián Bonk - inštruktor Red Dragon, držiteľ 1.Danu Aikido, manažér Red Dragon