ŠK Hwa-Rang Taekwondo Prešov

ŠK Hwa-Rang Taekwondo Prešov
Športový klub Hwa-Rang Taekwondo Prešov existuje od roku 2001. Jeho trénerom je Radovan Capek. V súčasnosti združuje asi 40 aktívnych cvičencov. Okrem toho spája spoločnými tréningami aj ďalší klub - ŠK Taekwondo Prešov, kde vytvára výbornú partiu ľudí bez rozdielu. Klub sa zúčastňuje rôznych národných aj medzinárodných súťaží, na ktorých dosahuje vynikajúce výsledky. Organizuje tiež rôzne tréningové a priateľské sústredenia počas celého roka.
 
Okrem tradičného taekwonda a sebaobrany sa klub zameriava na kondičné a koordinačné tréningy všeobecnej aj špeciálnej pohybovej schopnosti. Hlavným cieľom a poslaním klubu je ponúknuť cvičencom fyzickú zdatnosť, zdravé sebavedomie a vyrovnanú myseľ, rozvahu v kritických situáciách, samozrejme zlepšiť si postavu a v neposlednom rade si dobre zatrénovať a získať veľa nových priateľov a zážitkov.

Sídlom klubu je telocvičňa na Gymnáziu Konštantínova č. 2 v Prešove. Nájdete ich tam každý utorok a štvrtok od 16:00 do 17:30. Viac info: taekwondo.presov@gmail.com