Karate Klub Katsudo Sabinov

Karate Klub Katsudo Sabinov  Karate Klb Katsudo Sabinov vznikol ako klub v roku 2005. Pri jeho zrode stáli jeho zakladatelia: Jozef Semaník, Peter Križan, Viliam Demko, Pavol Čajkovský, Marián Brendza a Mária Halajová. Športový klub sa štýlovo hlási ku školo Goyuryu, patrí medzi kluby VÚKaBÚ a je jedným z piatich najúspešnejších mládežníckych karate klubov na Slovensku patriacich do Slovenského zväzu karate. Klub sa zameriava na športové karate, z ktorého preferuje kumite. Postupne sa dostal na popredné priečky, čo sa týka zisku medailových umiestnení v žiackych kategóriách na Slovensku. 

Na pôde mesta Sabinov Katsudo organizuje v spolupráci so Slovenským zväzom karate športové súťaže ako sú Majstrovstvá Slovenska, či Slovenské poháre. Klub tiež pravidelne organizuje letné sústredenie "Katsudo camp", počas ktorého okrem klubových trénerov Petra Križana a Viliama Demka spolupracuje s osobnosťami ako je PaeDr. Roma Švantner (diplomovaný tréner karate, kondičný tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov), Mgr. Viktória Semaníková (trénerka karate, niekoľkonásobná medailistka z majstrovstiev sveta a Európy), či Peter Tuleja (tréner karate TJ Rapid Bratislava).

Hlavným poslaním klubu je dávať deťom možnosti pohybového rozvoja a vytvárať vhodné podmienky pre šport. Počas svojej existencie Karate klub Katsudo Sabinov získal takmer 2000 medailí, z toho takmer polovicu zlatých.