O nás

Dobrý festival nadväzuje na 10 ročnú tradíciu Festivalu Dobrej hudby, organizovanom ľuďmi okolo country folkových skupín Mloci, Žobráci. Cieľom festivalu bolo priniesť koncerty najlepších slovenských interprétov (IMT Smile, Desmod, Gladiátor, Tublatanka, Zuzana Smatanová, Horkýže Slíže, Alkehol), čo sa aj podarilo a niekoľkokrát znásobilo tým, že festival po jeho piatich ročníkoch nadobudol medzinárodný charakter a zaradil sa medzi najväčšie a najkvalitnejšie letné hudobné festivaly na Slovensku. Vďaka hviezdam svetového formátu ako Gary Moore či Skunk Anansie začína vzbudzovať aj pozornosť v teritóriu východnej európy.
DOBRÝ FESTIVAL prináša kvalitné vystúpenia a bohaté sprievodné akcie pre cca. 10 000 návštevníkov za 2 dni, teda približne 5 000 hostí denne. Pozitívom pre rozvíjajúci sa turistický ruch v treťom najväčšom meste na Slovensku je predovšetkým skutočnosť, že zahraniční návštevníci tvoria zhruba 1% z celkového počtu, čo je asi 1 000 možných turistov pre mesto samotné, ako aj jeho okolie. Počet zahraničných turistov z roka na rok narastá a tvoria ho predovšetkým návštevníci z Poľska, Maďarska, Českej republiky, ale aj Ukrajiny.

Hudobný festival takéhoto rozmeru a formátu je ako finančne, tak aj ľudsky náročný podnik. Jeho kultúrna hodnota je stabilná len v tom prípade, keď sa zlúčia odborné organizačné zložky s "pomocnou rukou" samotného mesta. Výsledkom takejto súčinnosti je plnohodnotná oslava nie len popularnej hudby, ale aj podpora mladých talentovaných skupín regiónu, či dalšich umeleckých zložiek napr. divadlá, výtvarného umenia alebo konkrétne v prípade Dobrého festivalu aj športu /predovšetkým bojových umení/, čo je raritou slovenských festivalov vôbec. Okrem hudobných skupín, ktoré tvoria základnú zložku každého festivalu, DF v minulosti zaradil do programu aj účinkovanie dvoch prešovských divadiel DJZ a DAD, čo znásobuje jeho kultúrnu hodnotu. Posledný ročník privítal interprétov z exotických krajín Číny či Thajska, čo znamená, že organizátori sa snažia spolupracovať aj na diplomatickej úrovni, čím festival získava skutočne medzinárodný a hodnotný charakter hodný svojho názvu DOBRÝ FESTIVAL.